Wrzody żołądka

Jak zwalczyć wrzody żołądka

Często boli cię brzuch, cierpisz z powodu zgagi, miewasz wzdęcia i brak apetytu? Gdyby tego było mało, borykasz się z zaparciami? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że cierpisz na wrzody żołądka. Wykonaj Test Obciążeń Organizmu i dowiedz się jakie są przyczyny wrzodów!Kiedyś wrzody żołądka nazywane były chorobą dyrektorską, gdyż ich przyczyn doszukiwano się w stresie, nieregularnym odżywianiu się i ciągłym napięciu – typowy styl życia dyrektorów wielkich firm. Jednak dziś wiadomo, że na wrzody żołądka cierpią osoby pozbawione tych niemiłych sytuacji. Dlatego przyczyn wrzodów należy doszukiwać się gdzie indziej.

wrzody żołądka

Wrzody żołądka są ubytkiem błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy, który ma kształt krateru. Wrzody zazwyczaj tworzą się w tej części przewodu pokarmowego, w której występuje pepsyna, czyli enzym trawiący białka. Wrzody żołądka mogą mieć różną wielkość od ziarnka pieprzu aż do kilku centymetrów.

Wrzody żołądka – jakie są ich przyczyny?

Przyczyną wrzodów może być to, co jest naturalnym składnikiem naszego żołądka, a więc kwas solny. Soki trawienne, w których skład wchodzi kwas solny, są odpowiedzialne za niszczenie bakterii różnego rodzaju, które przez przypadek możemy sporzyć wraz z potrawą. Pobudzają również dwunastnicę do produkowania jelitowych hormonów, które wzmagają tworzenie substancji potrzebnych do trawienia pożywienia. W przypadku, w którym nasze soki trawienne zawierają zbyt dużą ilość kwasu solnego, dojść może do uszkodzenia bariery błony śluzowej żołądka i powstania wrzodu. Możliwą przyczyną jest również zrzucanie żółci do żołądka. U zdrowej osoby żółć występuje jedynie w dwunastnicy i nigdzie indziej. Jednak gdy układ pokarmowy zaczyna mieć problemy, żółć może cofnąć się do żołądka i również uszkadzać barierę – jak kwas solny w sokach trawiennych.

Wrzody żołądka mogą także powstawać z powodu palenia papierosów, stresu czy też od spożywania alkoholu. Stres powoduje, że organizm wydziela większą ilość kwasu żołądkowego, który jak opisano wcześniej, powoduje powstanie wrzodów. Aby sprawdzić wszystkie przyczyny powstawania wrzodów powinno wykonać się Test Obciążeń Organizmu. Najczęstszą przyczyną powstawania wrzodów dzisiaj jest bakteria helicobacter pylori, odkryta dość niedawno. Jest to bakteria, którą możemy zarazić się drogą pokarmową albo nawet przez pocałunek z osobą, będącą nosicielem helicobactera. Wykrycie helicobactera oczywiście nie jest równoznaczne z wykryciem wrzodów. Bakteria może je powodować, jednak nie musi. Czasem bywa nawet tak, ze jesteśmy jej nosicielami ale bez żadnych objawów. Są jednak to nieliczne przypadki.

Jak rozpoznać wrzody żołądka?

Symptomy wrzodów żołądka są różne i całkowicie zależne od wieku osoby na nie chorujace. Jednym z najczęstszych objawów jest ból brzucha pojawiający się pod mostkiem, a tuż nad pępkiem. Ból jest palący, piekący, porównywalny do tego przy zgadze. Czasem porównuje się go z bólem głodowym. Następne objawy to zgaga, mdłości czy silne odbijanie. Pojawiają sie także wymioty oraz nasilenie bólu brzucha podczas lub zaraz po jedzeniu. Test Obciążeń Organizmu powinien być wykonany przy takich objawach.

Wrzody żołądka i Test Obciążeń Organizmu

Wrzody żołądka mogą być ciężką chorobą szczególnie, jeżeli wywołane są przez helicobacter. Aby skutecznie ją zwalczyć należy znaleźć ich przyczyny i usunąć je z organizmu. Je właśnie wykrywa Test Obciążeń Organizmu. Najczęstszym powodem wrzodów żołądka jest helicobacter. Innymi przyczynami wielu chorób mogą być grzyby, pasożyty, toksyny w organizmie, metale ciężkie czy problem z metabolizmem glutenu. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obciążenia i od razu otrzymujesz wyniki testu. Znaczy to, że zaraz po diagnozie dowiesz się czym powinieneś się zająć, a także jak, ponieważ specjalista przygotuje dla ciebie indywidualną kurację oczyszczającą.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.


Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/users/testorganizmuwp/public_html/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 50

Jedna myśl nt. „Wrzody żołądka

  1. OLUS MOJ KOCHny skRB MA WLASNIE Jakis zaostrzony wrzod zwija sie troszke ale nie wrzod lecz on… ten sam olus. gdy tak nagle patrze na niego,… widze przemijajace chwile lekkiego upojania… duszy. Olus cierpi w tej swojej chwili zapomnienia a ja pisze i patrze bez na Niego wytchnienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>