Owsiki

Owsiki – mały wielki problem

Jeżeli miewasz bóle brzucha, brak apetytu, biegunki, nudności, a przede wszystkim odczuwasz świąd odbytu i jego okolic może to znaczyć, że w jakiś sposób zaraziłeś się owsikami.

Owsik jest pasożytem, który żeruje wyłącznie na organizmie człowieka. Zamieszkuje jelito grube, wyrostek robaczkowy, do którego zapalenia może doprowadzić, oraz końcowy odcinek jelita cienkiego. Odżywia się treścią pokarmową, znajdującą się w końcowej części układu pokarmowego oraz substancjami zawartymi w treści jelita.

Jak zauważyć czy mamy owsiki? – objawy owsicy

Wbrew owsikiogólnej opinii, owsiki nie atakują wyłącznie dzieci. Mogą one jak najbardziej występować u dorosłych. Objawy zarażenia się owsikami zależą głównie od rozprzestrzenienia się pasożytów, a także zaostrzenia choroby. Objawy owsicy w przypadku owsicy przewlekłej są ciągłe, a należą do nich min.: świąd odbytu oraz jego zaczerwienie, nerwowość czy irytacja, roztargnienie i wiele innych.

Najlepiej oczywiście nie czekać i zrobić TEST OBCIĄŻEŃ ORGANIZMU, który wykryje owsiki oraz inne pasożyty nawet, jeżeli sami nie zauważyliśmy żadnych objawów. Głównym i zarazem znanym większości osób objawem zakażenia owsikami jest świąd odbytu i jego okolic. Objaw najczęściej można zaobserwować w nocy. Spowodowane jest to tym, iż samice owsika w tym czasie pełznie w tamte okolice, by składać jaja.

W jaki sposób zarażamy się owsikami?

Owsiki atakują nas w dość prosty i szybki sposób. Do zakażenia zawsze dochodzi drogą pokarmową, zazwyczaj zjadamy jajeczka owsika wraz z pożywieniem. Przenosimy je do ust także na brudnych rękach poprzez obgryzanie paznokci czy oblizywanie palców. Jajeczka pasożytów przyczepiają się również do kurzu, przez co możliwe jest ich wdychanie. Po dostaniu się do ust, jaja bez problemów spływają już do naszych jelit.

Niedbanie o higienę i obgryzanie paznokci to najszybsza droga do zarażenia się owsikami. Niestety zarażenie się tymi pasożytami jest tym bardziej łatwiejsze, jeżeli ktoś w naszym najbliższym otoczeniu już je “złapał”. Jest to spowodowane niesamowicie ogromna ilością jaj, składanych przez owsiki. Jest to nawet 12 tys. na jednego osobnika! Dlatego tym bardziej należy wykonać Test Obciążeń Organizmu, jeżeli znamy kogoś kto już zaraził się tymi pasożytami. Owsiki u dzieci to istna plaga.

Co gorsza jajeczka owsika są bardzo wytrzymałe. Są w stanie przetrwać nawet kilka tygodni, zwłaszcza jeżeli mają do tego odpowiednie warunki. Takimi warunkami są klimatyzowane pomieszczenia, które posiadają stałą temperaturę oraz wilgoć na odpowiednim poziomie. Jak łatwo zauważyć, do zarażenia się tym pasożytem najłatwiej dochodzi poza domem, w biurach i miejscach, w których przebywa duża ilość osób.

TEST OBCIĄŻEŃ ORGANIZMU wykryje wszystkie pasożyty

Jeżeli boisz się, że możesz posiadać pasożyty bo przebywałeś z kimś, kto je miał lub zauważyłeś pierwszy objawy – nie czekaj dłużej! Pasożyty żerują na twoim organizmie i są dla niego bardzo szkodliwe. Wywołują one groźne choroby jak również pozbawiają cię składników odżywczych, przez co nie masz energii do życia! Sam test nie trwa dłużej niż 45 minut, a wykrywa nie tylko pasożyty ale również toksyny, grzyby oraz inne przyczyny chorób i dolegliwości. Od razu po teście otrzymasz od specjalisty porady, jak walczyć z pasożytami oraz indywidualną kurację.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.


Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/users/testorganizmuwp/public_html/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>