Bąblownica

Bąblownica – choroba przyniesiona z lasu

Czy zdajesz sobie sprawę, że brudne ręce, jedzenie nieumytych warzyw i owoców czy picie surowej wody może być głównym czynnikiem wpływającym na zarażenie jajami tasiemców? Bąblownica lub inaczej echinokokoza to jedna z chorób pasożytniczych, którą możesz „złapać”. Dowiedz się co robić żeby skutecznie zapobiegać chorobie i co robić, gdy problem już się pojawi.Choroba rozpoczynana jest zwyczajowo przez dwa gatunki tasiemca, mianowicie jednojamowego i wielojamowego. Pierwszego znaleźć można u zwierząt domowych (głównie psów), drugiego u zwierząt leśnych takich jak np.lis.

Jak dochodzi do zarażenia?

bąblownicaCzłowiek bezpośrednio zarazić się nim może jedząc przykładowo leśne owoce, na których znalazły się jaja tasiemca, wydalone wcześniej przez inne zwierzę. Gdy myte są one w pobliskim strumieniu, nie znaczy, że problem przestaje istnieć. Bowiem jaja mogą znajdować się również w tej wodzie, a także glebie, czy każdym przedmiocie z którym miało styczność zarażone zwierze. Czasem wystarczać pogłaskać psa czy lisa, by doszło do przeniesienia jaj tasiemca, bowiem nie jest to przypadek odosobniony, kiedy to znajdowały się one w ich sierści.

Objawy bąblownicy

Objawy bąblownicy ze względu na wyjątkowy wolny rozwój dolegliwości następują ze znacznym opóźnieniem. Pierwsze objawy zarażenia bąblownicą mogą nastąpić nawet po 15 latach od momentu przedostania się jaja z larwą do organizmu człowieka. W zależności od typu tasiemca dojdzie do odpowiednich komplikacji. Bąblownica wywołana tasiemcem jednojamowym charakteryzować się będzie larwą osiadłą w płucach lub w wątrobie. Wokół każdego osobnika pojawią się torbiele wypełnione płynem. Torbiel osiągnie wielkość nawet 30 centymetrów. Towarzyszyć temu będzie ucisk i ból brzucha, mdłości oraz kłucie w boku. Przerodzić się to może w choleostazę. Posiadanie torbieli grozi ich pęknięciem, jeśli do tego dojdzie istnieje zagrożenie wstrząsu anafilaktycznego.

To jeszcze nie koniec…

W przypadku rozpoczęcia bąblownicy poprzez tasiemca typu wielojamowego, również dojdzie do zajęcia wątroby, jednakże w tym wypadku nie dojdzie do powstania torbieli. Mimo wszystko tasiemiec będzie niszczył tkankę wątroby w swojej okolicy. Bardzo często dochodzi do przeniesienia pasożyta poprzez krew do płuc, oka, a nawet i mózgu. Mimo braku niebezpiecznych torbieli jest to o wiele bardziej niebezpieczna odmiana, może doprowadzić do śmierci człowieka. Długi czas uśpienia, wpływa na zbyt późne jego wykrycie.

Jak wykryć pasożyta?

Bąblownica wywołana przez pasożyty jest trudnym do zdiagnozowania obciążeniem. Potrafi przez bardzo długi czas ukrywać się i nie dawać żadnych wyraźnych objawów. Jeśli już wystąpią, będą na tyle mylące, że nie przypiszesz ich do nich. Dlatego najbardziej polecaną metodą mogącą wykryć zagrożenie jest Test Obciążeń Organizmu. Jest to obecnie najlepsza dostępna metoda diagnostyczna. Metoda, która od dawna jest popularna na zachodzie i zrzesza ponad 30000 specjalistów. Test Obciążeń bazuje na elektroakupunkturze według metody dr Volla. Jest to metoda kompleksowa – potrafi wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości, szybka – test, wyniki i ich analizę otrzymasz w czasie tej samej wizyty, oraz nieiwazyjna – test nie jest związany z żadnym bólem ani nieprzyjemnymi uczuciami.

Gdzie udać się na Test Obciążeń?

Test Obciążeń możesz przeprowadzić we wszystkich placówkach Revitum. Placówki te znajdują się we wszystkich większych miastach na terenie całego kraju. Test Obciążeń przeprowadzany jest przez wysokiej klasy specjalistów. Każdy z nich z chęcią podzieli się swoim doświadczeniem i odpowie na każde pytanie dotyczące Twojego stanu zdrowia. Wszystko to bez diet i bez żadnego wysiłku fizycznego, ani ćwiczeń. Dodatkowo możesz odczuć po skończonej kuracji odmłodzenie, wzrost atrakcyjności czy cofnięcie wieku biologicznego. Dodatkowo przywrócona zostanie Twoja sprawność fizyczna, kondycja. Zaufaj najlepszym, przekaż swoje zdrowie w ręce Revitum. Zapisz się już teraz i ciesz się długim i wolnym od wszelkich dolegliwości życiem.

Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/users/testorganizmuwp/public_html/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>